X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Mikołajki

woj. warmińsko - mazurskie
Mikołajki zwane są letnią stolicą Mazur.

Miasto leży nad jeziorem Mikołajskim, jest przystanią Żeglugi Mazurskiej. Miasto najbardziej znane jest żeglarzom,ponieważ właśnie tędy przebiega główny szlak szuwarowych wędrówek. W wiosce żeglarskiej znajduje się duży, dobrze wyposażony port, liczne tawerny, smażalnie oraz bistro. W sezonie odbywa się tu wiele imprez cyklicznych i regat. 

Mikołajki powstały jako wieś kościelna, wzmiankowana w 1444r. Zasiedlona przez ludność pochodzenia polskiego, głównie emigrantów z Mazowsza, w XV-XVI wieku. Pierwszy drewniany most powstał w 1516 roku, natomiast w 1726 roku Mikłajki uzyskały prawa miejskie.

Najważniejsze zabytki Mikołajek to XIX-wieczny kościół ewangelicki, Zabytkowa zabudowa mniejska z przełomu XIX i XX wieku, cmentarz żydowski oraz neogotycki kościół katolicki.

Mikołajki oferują wszystkim przybywającym liczne atrakcje związane z przebywaniem na łonie natury. Cudowne, malownicze widoki i czyste powietrze, do tego wspaniale zorganizowany wypoczynek na wodzie to wszystko, czego wielu z nas pragnie w czasie wolnym. Liczne trasy piesze, rowerowe oraz umożliwiające uprawianie turystyki konnej z pewnością przyciągają każdego wielbiciela tego rodzaju aktywności.