X
Dodawanie obiektów odbywa się
poprzez serwis główny Infoturystyka.pl Aby dodać obiekt przejdź dalej Dalej
Bazę noclegową dostarcza Serwis

Olsztyn

woj. warmińsko - mazurskie
Olsztyn, stolica województwa, to kulturalne centrum regionu.

W granicach miasta znajduje się aż 11 jezior, ponadto misto przyciąga gotyckim zamkiem i majestatyczną katedrą – skarbami gotyku ceglanego . Stare Miasto kusi knajpkami i muzycznymi klubami. Niemal przez cały rok dzieje się tam coś interesującego, a latem uliczki stają się sceną dla jednego z najdłuższych w Polsce festiwali – Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Ciekawe miejsca w Olsztynie oraz atrakcje turystyczne, które warto odwiedzić:

Aquasfera, Wodne Centrum rekreacyjno-sportowe – basen olimpijski Aquasfera składa się z kilku części, a takich jak: sportowa, rekreacyjna, dla dzieci oraz medyczno – rehabilitacyjna

Planetarium Olsztyn - Pokazy nieba i gwiazdozbiorów – ciekawe spektakle dla poszczególnych grup wiekowych, oferta podzielona na „Kółka Astronomiczne” edukacyjne pokazy dla grup.

Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba w Olsztynie- monumentalna gotycka świątynia połączona przejściem podziemnym pod starówką z Zamkiem Olsztyńskim – miejsce sprawowania władzy przez Biskupów Archidiecezji Warmińskiej usytuowana w  centrum starówki.

Teatr Lalek - Najmłodsi przenoszą się w bajkową rzeczywistość, chętnie korzystają z oglądania i  uczestniczenia w specjalnie dostosowanych wiekowo spektaklach, w magicznym świecie lalek teatru

Muzeum Warmii i Mazur - Potężna budowla gotycka wybudowana w XIV wieku jako Zamek Kapituły Warmińskiej siedziba dla administratora dóbr ziemskich.